Badem Fidanı

Badem Fidanı

TL

3 Yaşında Aşılı 120-150cm Tüplü

Bertina Bademi İspanyol orijinli bir badem çeşidi olup gec çiçeklenir.Bertina Bademi çeşidinin agacı yayvan bir gelişime sahip olup verimi yüksektir.Kısmen kendi kendine tozlabilen bir çeşittir.Meyveleri cok iri olup iç badem oranı yüksektir.Sene aşırma olup yanlış budamaya çok hassatır.

-Bertina Badem Fidan Yaşı:Gönderimi yapılan fidanların toplama budama,ilaçlama,toplama gibi işlemlerin daha kolay olması için  taç oluşum noktası  aşağıdan yapılmış olup aşı yaşı maksimum 1 veya 2 dir.
-Hasat Zamanı:Eylül ayı içerisinde.(Hasat tarihi bölgelere göre değişebilir)
-Bertina Badem Fidanı Hobi Amaçlı Dikim Rakımı:Her rakıma kolaylıkla dikimi yapılabilir.(Bodrum gibi ılıman sahil bandı hariç)
-Fidan Gönderimi:Özel üretim fidan kutusu.
-Bertina Badem Fidanı Üretimi:Badem fidanı üretiminde yongalı göz , dilcikli aşı veya t göz aşı yöntemleri kullanılmaktadır.
-Badem Fidanı Anacı:Klasik anaçlı badem fidanları genelde yabani badem çöğürleri üzerine aşılama yapılmaktadır.
-Badem Fidan Durumu:Torbalı veya saksılı 12 ay dikilebilir
-Bertina Badem Fidanı Mevsimsel Durumu:Badem fidanları yaprak döken bir bitkidir.Kışın size ürünler bir dal parçası gibi gelebilir bu durum sizi üzmesin uç kısmını makas yardımıyla kestiğinizde yeşil dokuyu yani canlı dokuyu göreceksiniz.Baharla beraber fidanlar yeşil yapraklı bir şekilde gelir.Sonbahara doğru yapraklar dökmeye yakın gelmektedir.
-Bertina Badem Fidanlarım Geldiğinde Ne Yapmalıyım:Sipariş etmiş olduğunuz fidan kolisini teslim aldığınızda hemen kolisinden çıkartınız.Fidanlarınızı hafifçe sulayın malum yol yorgunudur.Fidanınızı ilerleyen bir tarihte dikecekseniz 2-3 güne  bir sulamayı ihmal etmeyiniz.