Ayva Fidanı

Ekmek Ayva Fidanı

TL

3 Yaşında Aşılı 100-150cm Tüplü

Tüplü ekmek ayva fidanlarını yılın 12 ayı boyunca rahatlıkla dikebilirsiniz.Ekmek ayva çeşidinin meyveleri iri olup hem sofralık hemde sanayide kullanılabilmektedir.Her rakımda rahatlıkla meyve verebilmekte olup ılıman bölgelere dikildiğinde meyve çapında ve rekoltesinden azalmak olmaktadır.Kendine verimli bir ayva çeşididir.

-Ekmek Ayva Fidan Yaşı:Gönderimi yapılan fidanların toplama budama,ilaçlama,toplama gibi işlemlerin daha kolay olması için  taç oluşum noktası  aşağıdan yapılmış olup aşı yaşı maksimum 1 veya 2 dir.
-Hasat Zamanı:Eylül  4. haftasından sonra.(Hasat tarihi bölgelere göre değişebilir)
-Ekmek Ayva Fidanı Hobi Amaçlı Dikim Rakımı:Her rakıma kolaylıkla dikimi yapılabilir.(Bodrum gibi ılıman sahil bandı hariç)
-Fidan Gönderimi:Özel üretim fidan kutusu.
-Ekmek Ayva Fidanı Üretimi:Ayva fidanı üretiminde yongalı göz , dilcikli aşı veya t göz aşı yöntemleri kullanılmaktadır.
-Ayva Fidanı Anacı:Klasik anaçlı ayva fidanları genelde yabani ayva çöğürleri üzerine aşılama yapılmaktadır.
-Ayva Fidan Durumu:Torbalı veya saksılı 12 ay dikilebilir
-Ekmek Ayva Fidanı Mevsimsel Durumu:Ayva fidanları yaprak döken bir bitkidir.Kışın size ürünler bir dal parçası gibi gelebilir bu durum sizi üzmesin uç kısmını makas yardımıyla kestiğinizde yeşil dokuyu yani canlı dokuyu göreceksiniz.Baharla beraber fidanlar yeşil yapraklı bir şekilde gelir.Sonbahara doğru yapraklar dökmeye yakın gelmektedir.
-Ekmek Ayva Fidanlarım Geldiğinde Ne Yapmalıyım:Sipariş etmiş olduğunuz fidan kolisini teslim aldığınızda hemen kolisinden çıkartınız.Fidanlarınızı hafifçe sulayın malum yol yorgunudur.Fidanınızı ilerleyen bir tarihte dikecekseniz 2-3 güne  bir sulamayı ihmal etmeyiniz.